22 жовтня 2018 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Звернення громадян
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Громадська рада при РДА
 • Правова допомога
 • Децентралізація влади
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Локачинська селищна рада
 • Позитивний досвід роботи
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Енергоефективність
 • Оренда держмайна
 • Вакансії державної служби
 • Робота спостережної комісії РДА
 • Центр зайнятості інформує
 • АРХІВ НОВИН

  « Жовтень 2018 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31        
    Локачі  

  skype

  tel_doviry

  kir

  Головна>Прес-центр>Фінансове питання: хід реалізація програм та проектів на Волині
  Вівторок, 07 листопада 2017 10:45

  Фінансове питання: хід реалізація програм та проектів на Волині

  Планова понеділкова нарада в голови облдержадміністрації Володимира Гунчика, 6 листопада 2017 року, відбулась у цілковито бюджетному векторі. Так, серед основних питань – стан казначейського обслуговування державного та місцевого бюджетів у жовтні поточного року, про яке доповів начальник головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області Михайло Леміщак.

  У частині надходження коштів до обласного бюджету, фахівці головного управління Казначейства в області продовжують розмежовувати податок на прибуток, сплачений великими платниками на окремі рахунки, відкриті у Казначействі із врахуванням 90% податку на прибуток до Державного бюджету та 10% – до обласного.

  Як повідомив Михайло Васильович, за 10 місяців 2017 року на окремі рахунки було зараховано 133 млн гривень, у тому числі до обласного бюджету надійшло майже 13,3 млн грн. Найбільшу ж частку надходжень до обласного бюджету, а це майже 30%, або 4 млн грн, й надалі забезпечує ПАТ «СКФ Україна».

  Окрім того, у жовтні продовжилося планомірне надходження коштів з державного бюджету в область на фінансування передбачених цільових програм та міжбюджетних трансфертів.

  Так, на 1 листопада 2017 року, з держбюджету відкрито асигнування у сумі 10,6 млрд гривень, що складає 84,8% річних бюджетних призначень – 12,5 млрд гривень. На  виконання  окремих цільових програм  державного бюджету область отримала 8,1 млрд грн, 7,3 млрд грн з яких у вигляді субвенцій з держбюджету

  – В основному забезпечено надходження запланованих коштів як за державними програмами, так і за субвенціями з державного бюджету для місцевих бюджетів області, – зазначив Михайло Леміщак.

  Однак, окремі державні програми і досі недофінансовані. Серед них – бюджетна програма «Державна підтримка будівництва шахти №10 «Нововолинська» та програма «Реструктуризації вугільної та торфодобувної промисловості (ДП «Шахта №1 «Нововолинська»)».

  Володимир Гунчик, своєю чергою, пояснив, що головна проблема шахтарських підприємств нині у зниженні видобутку вугілля. Адже, різке зменшення показників унеможливлює покриття витрат шахти №9 «Бужанської» і ДП «Волиньвугілля».

  Відтак, голова облдержадміністрації повідомив, що має намір вже наступного тижня зустрітися з керівництвом ДП «Волиньвугілля» та основних шахт, аби зрозуміти реальний стан справ на підприємствах, виконання зобов’язань та плани роботи до завершення поточного фінансового року.

  – Ми повинні дати нашим шахтарям реальну картину і пояснити, чому вони не отримують заробітну плату. Для області – це серйозна проблема. Не потрібно маніпулювати інформацією, маємо оперувати конкретними фактами, – резюмував Володимир Петрович.

  Поза тим, потрібно пам’ятати, що потреба у видобутку вугілля газової групи є, і чимала, тому потрібно докласти максиму зусиль, аби підвищити рівень видобутку сировини на Волині.

  Водночас, у  жовтні, вперше у цьому році, з державного бюджету для ДП «Волиньвугілля» заплановано 1,7 млн грн за новою програмою «Заходи з охорони праці та підвищення техніки безпеки на вугледобувних підприємствах».

  Щодо освоєння коштів, виділених з державного бюджету для реалізації  окремих програм, то Михайло Леміщак зазначив: загальна сума залишку невикористаних коштів, що надійшли з державного бюджету за цільовими програмами складає 483,8 млн гривень. Найбільшу частку залишків, а це – 177,8 млн грн (36,7%) фіксують стосовно освітньої та медичної субвенції.

  Однією з найбільших за обсягом капітальних субвенцій є субвенція на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій. Станом на  1 листопада 2017 року,  місцеві бюджети області отримали 162 млн грн., тобто 100 % , відповідно до розпису на 2017 рік, що у 4,5 рази більше, аніж в аналогічному періоді минулого року.

  За даними, які отримали на початку листопада стало відомо, що на місцях субвенцію використали на 25,3%  – 40,9 млн грн. Невикористаними залишаються ще 121,1 млн гривень. Більше 70 % виділених асигнувань освоїли чотири місцевих бюджети Дубівської, Павлівської, Прилісненської об’єднаних територіальних громад, а також бюджет міста Ковеля.

  Однією з причин низького освоєння субвенції є отримання великого фінансового траншу місцевими бюджетами, а це 77,5 млн грн, лише у жовтні. Однак, 25,3% освоєння коштів соцеконому, за офіційними даними Державного казначейства, бачимо, що Волинь перебуває на рівні середнього відсотка освоєння коштів, стосовно інших областей. Освоєння коштів субвенції в цілому по Україні складає 26,5%.

  Що ж до програм та проектів, що фінансуються за кошти Державного фонду регіонального розвитку, то на 1 листопада 2017 року, співфінансування для їх реалізації передбачено усіма місцевими бюджетами.

  – Аналіз даних щодо освоєння коштів державного фонду регіонального розвитку засвідчив те, що Волинська область займає сьому позицію в Україні з відсотком освоєння – п’ятдесят вісім, тоді як середній відсоток освоєння коштів по Україні складає п’ятдесят, – повідомив Михайло Васильович.

  Окрім того, Михайло Леміщак повідомив, що у жовтні розпочато освоєння субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження. Нині, вже освоєно 1,6 млн грн., що становить 20,4 % виділених асигнувань.

  Вперше цьогоріч з державного бюджету відкрили асигнування і на фінансову підтримку заходів агропромислового комплексу, шляхом здешевлення кредитів. Надійшло 4,6 млн грн, які освоєні у повному обсязі.

  Підсумовуючи сказане, Михайло Васильович зазначив, що фахівці головного управління Державної казначейської служби України у Волинській області постійно моніторять функціонування бюджетного процесу на теренах області.

  Відділ інформаційної політики облдержадміністрації.

  Переглядів 177
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Локачинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Локачинській райдержадміністрації.
  Адреса: 45500, смт. Локачі, вул. Миру, 37, ф. 21372., т.21439, E-mail: post@locadm.gov.ua
  © 2014 locadm.gov.ua