Версія для друку
Понеділок, 05 листопада 2018 09:45

В районі знову зареєстровано випадок кору

Першого листопада в с.Затурці  зареєстровано випадок захворювання на кір в студентки, яка навчається в м.Луцьк. В нашому районі це уже 9-й випадок з початку року. З усіх захворівших- 5  діти, у віковій групі від 1 до 9 років  та 4 дорослих особи, в тому числі  троє  студентів. З усіх захворівших 56% не мали повного курсу щеплень від даного захворювання, в тому числі двоє дітей не вакциновані у зв’язку з відмовою батьків. 6 осіб (з середнім та важким перебігом захворювання) було госпіталізовано, з них 50% дорослі.  

Наголошуємо, що в Україні триває ріст захворюваності кором, а Волинь входить  в першу десятку найбільш уражених областей. Випадки даного захворювання реєструються в усіх районах області. Тому, ризики  контакту з хворим є дуже високі. Кір - це інфекційна хвороба, яку викликає вірус, який небезпечний тим, що легко поширюється, вражає як дітей, так і дорослих, спричиняє ускладнення і навіть смерть, і ліків від нього не існує. 9 з 10 неімунізованих людей хворіють на кір після контакту з хворим. Це одна з найпоширеніших причин дитячої смертності у світі.

Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом, інфікувати оточуючих хворий може починаючи з останніх 2-х днів інкубаційного періоду до 4-го дня висипань. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби. Симптоми кору проявляються у кілька етапів. Спершу інфікована людина стає млявою, у неї виникають проблеми зі сном та знижується апетит. Пізніше з'являються нежить та кашель, а також підвищується температура. Ці ознаки легко сплутати із застудою, тому будьте обачні. Уже через кілька днів температура падає, а от кашель та нежить навпаки посилюються. При цьому в хворого збільшуються лімфовузли, виникає запалення слизової оболонки очей, можуть бути гнійні виділення. Рожеві крапкові висипання з'являються на 2-3 день. Їх можна помітити на слизовій оболонці ясен, щік та губ ще до появи висипів на тілі. На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги.

Якщо Ви чи Ваша дитина захворіли, необхідно:

  • терміново звернутися за медичною допомогою — викликати лікаря додому;
  • до приходу лікаря обмежити контакт з родичами, іншими людьми;
  • повідомити лікаря про всі контакти за останніх 20 днів;
  • при кашлі, чханні прикривати рот і ніс, використовуючи носову хустинку або серветку, частіше мити руки з милом;
  • проводити вологе прибирання та провітрювання приміщення, де знаходиться хворий.

Єдиним заходом профілактики цього захворювання є щеплення!

Для запобігання поширення інфекції необхідно забезпечити не менше ніж 95% щорічного охоплення двома дозами вакцин із протикоровим компонентом, а також охопити щепленнями дітей, підлітків і дорослих, котрі в минулому пропускали планову вакцинацію.

Невакциновані діти не можуть відвідувати школи та дитячі садки у відповідності до  ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб». Нагадаємо, що у Міністерстві охорони здоров’я затвердили наказ (№1216 від 26.06.2018р.) про проведення безоплатної імунізації дорослих, які належать до груп ризику. Таке рішення прийнято у зв’язку зі зростанням захворюваності на кір серед дорослих. Відповідно до зазначеного наказу, впродовж 2018 року забезпечується проведення обов’язкових профілактичних щеплень проти кору за епідемічними показаннями:

  • серед груп професійного ризику: медичних працівників, працівників освітніх закладів та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, представників силових структур;
  • студентів навчальних закладів без обмеження віку.

Для дорослих, котрі не мають даних про отримані в дитинстві щеплення проти кору та не знають свого вакцинального статусу,  вірусологічна лабораторія ДУ «Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України» (за направленням лікувально-профілактичного закладу) має можливість  (на платній основі) провести визначення рівня антитіл до вірусу кору в крові. Вартість такого дослідження становить  47 грн. 27 коп.

 

Помічник лікаря-епідеміолога Горохівського міжрайонного відділу

ДУ «Волинський ОЛЦ МОЗ України» О.Хомік

Переглядів 294