18 лютого 2020 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Нормативно-правова база
 • Керівництво
 • Звернення громадян
  Регуляторна політика
  Порядок реєстрації
  Прес-центр
  Інвестиційний довідник
 • Публічна інформація
 • Каталог послуг
 • Реформи в Україні
 • Запобігання проявам корупції
 • Державний реєстр виборців
 • Відділ статистики інформує
 • Соціальний захист населення
 • Оголошення
 • Фінансовий контроль
 • Громадська рада при РДА
 • Правова допомога
 • Децентралізація влади
 • РДА звітує
 • Центр надання адмін послуг
 • Локачинська селищна рада
 • Позитивний досвід роботи
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Перелік земельних ділянок
 • Енергоефективність
 • Оренда держмайна
 • Вакансії державної служби
 • Робота спостережної комісії РДА
 • Центр зайнятості інформує
 • Протидія домашньому насильству
 • АРХІВ НОВИН

  « Лютий 2020 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29  
    Локачі  

  tel_doviry

  evroatlantik

  evrodayg

  kir

  Головна>Прес-центр>Оголошення! До відома жителів Локачинського району!
  Четвер, 05 вересня 2019 09:47

  Оголошення! До відома жителів Локачинського району!

  Заява

  про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки

  Детального плану території розміщення об’єктів альтернативної енергетики (енергія вітрова) на землях Затурцівської сільської ради за межами населених пунктів, орієнтовною площею 690 гектарів

  Загальні положення

  Замовник СЕО та виконавець

  Замовником проекту є Локачинська районна державна адміністрація Волинської області (45500, смт. Локачі, вул. Миру, 37).

  Виконавець - товариство з обмеженою відповідальністю «Архітектурно-просторове планування».

  Вид та основні цілі документу державного планування

  Детальний план території є містобудівною документацією місцевого рівня.

  Детальний план території уточнює положення схеми планування території Волинської області, буде використаний при розробці схема планування окремої частини Локачинського району Волинської області, на якій реалізуються повноваження Затурцівської сільської ради та визначає планувальну організацію і розвиток частини території.

  Детальний план території розробляється на земельну ділянку на території Затурцівської сільської ради за межами населених пунктів, що належить до земель запасу для розміщення окремого об’єкта будівництва – на основі затвердженої містобудівної документації відповідно до чинного законодавства з використанням матеріалів містобудівного та земельного кадастрів.

  Детальний план території розміщення об’єктів альтернативної енергетики (енергія вітрова) на землях Затурцівської сільської ради за межами населених пунктів, орієнтовною площею 690 гектарів, розроблений відповідно до розпорядження Локачинської районної державної адміністрації Волинської області від 03.09.2019 р. за №136 про розроблення детального плану території.

  Інформація про те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів)

  На основі аналізу сформованої містобудівної ситуації та наявної містобудівної документації проектом передбачається: визначити відповідність земельної ділянки для запланованої діяльності; оцінити ступінь впливу проектованого об'єкта на використання суміжних земельних ділянок; уточнити параметри існуючих споруд та прилеглих до них територій; визначити межі зон екологічного та техногенного впливу проектованого об'єкта; обґрунтувати можливість розміщення об'єкта в межах позначеної території в умовах сформованої містобудівної ситуації.

  Будівництво об’єктів альтернативної енергетики (енергія вітрова) здійснюється з метою практичного впровадження в Волинській області «Державної цільової економічної програми енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлювальних джерел енергії та альтернативних видів палива на 2010 -2020 роки» та реалізації у регіонах завдань, визначених «Енергетичною стратегією України до 2030 року».

  До складу проекту Детального плану території розміщення об’єктів альтернативної енергетики (енергія вітрова) на землях Затурцівської сільської ради за межами населених пунктів, орієнтовною площею 690 гектарів, входить пояснювальна записка та графічні матеріали.

  Пояснювальна записка визначає: підстави для розробки детального плану території: природні умови; характеристики рельєфу ділянки, соціально- економічні і містобудівні умови; соціально-економічні і містобудівні умови; оцінка існуючої ситуації: стан навколишнього середовища, використання території та її характеристика, транспорт, планувальні обмеження; розподіл території за функціональним використанням, пропозиції щодо встановлення режиму забудови території, передбачених для перспективної містобудівної діяльності, в т.ч. для розміщення об’єктів соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури, охорони та збереження культурної спадщини; переважні, супутні та допустимі види використання території, містобудівні умови та обмеження: основні принципи планування та забудови території, формування архітектурної композиції; функціональне зонування території; архітектурно - планувальна та об'ємно-просторова композиція; короткий опис функціонування фотоелектричної сонячної станції; житловий фонд та розселення; система обслуговування населення, розміщення основних об’єктів обслуговування; транспорт і вулично-дорожня мережа; транспорт, організація руху транспорту і пішоходів, розміщення автостоянок; інженерне забезпечення, розміщення інженерних мереж; інженерна підготовка та інженерний захист території, використання підземного простору; система протипожежного захисту; комплексний підхід та благоустрій території; містобудівні заходи щодо поліпшення стану навколишнього середовища; основні техніко-економічні показники.

  Територія детального планування знаходиться на землях Затурцівської сільської ради за межами населених пунктів.

  Орієнтовна площа земельної ділянки складає – 690,00 га.

  На даний час дана територія використовується під сінокоси і вільна від забудови.

  Територія ДПТ обмежена з західної і південної сторони землями сільськогосподарського призначення, з півночі і сходу ділянка - територією лісогосподарського призначення. З півночі ділянка межує з територією, на якій розташована радіощогла.

  На проектованій території інженерні мережі відсутні.

  В даний момент, на території проектування та в її околицях, відсутні промислові складські та комунальні об’єкти, що можуть здійснювати негативний вплив на загальний екологічний стан навколишнього середовища.

  В цілому стан навколишнього середовища можна охарактеризувати як добрий.

  Ймовірні наслідки:

  На основі комплексної оцінки території з врахуванням раніше розробленої містобудівної документації, даним детальним планом території прийнято рішення, щодо комплексного розвитку території проектування з розміщенням вітрової електростанції.

  З метою всебічного ґрунтовного аналізу та об’єктивних висновків проведено огляд в натурі території проектування.

  Планувальні рішення детального плану території прийняті з урахуванням технологічної схеми об’єкта відповідно до вимог санітарних, протипожежних норм, природоохоронного законодавства, нормативів екологічної безпеки та принципів раціонального природокористування.

  Основні техніко-економічні показники, що відображають зміст детального плану території:

  • Територія в межах ділянки - орієнтовно 690,00 га;
  • Проектна потужність до 200 МВт.

  а)     для довкілля, у тому числі для здоров’я населення

  Детальний план розробляється з урахуванням природо-кліматичних умов, існуючого рельєфу території, особливостей прилеглої території та забудови, з дотриманням технологічних та санітарних розривів, з урахуванням взаємозв’язків основних та допоміжних споруд.

  До можливих впливів майбутнього будівництва на навколишнє середовище є повітряне, водне середовище та ґрунти.

  Вплив планової діяльності на навколишнє середовище, що виявляється у виділенні в атмосферне повітря забруднюючих речовин відсутній та не може призвести до зміни кліматичних умов.

  Зміни мікроклімату, що безпосередньо пов’язані з відсутністю активних масштабних впливів планової діяльності (значних виділень теплоти, вологи, тощо) не відбудеться.

  Негативні ендогенні та екзогенні процеси, явища природного та техногенного походження (тектонічні, сейсмічні, зсувні, селеві, зміни напруженого стану і властивостей масивів порід, деформації земної поверхні) не передбачаються.

  Зміни, які чинять шкідливі впливи на ґрунтовий шар не відбудуться зважаючи на відповідні проектні заходи.

  З метою покращення стану навколишнього середовища проектом передбачається ряд планувальних та інженерних заходів, до яких відносяться:

  Заходи, що впливають на всі компоненти середовища і в цілому покращують санітарно-гігієнічні умови:

  • проведення забудови згідно з наміченим функціональним зонуванням;
  • інженерна підготовка території - вертикальне планування та регулювання поверхневого стоку, благоустрій об’єктів, влаштування твердого покриття доріг;
  • для забезпечення виконання «Програми поводження з твердими побутовими відходами» (постанова кабінету Міністрів від 04.04.2004 р. № 265) проектом передбачається організація роздільного збору побутових відходів із наступним використанням і утилізацією.
  • інженерний благоустрій території - санітарне очищення.

  В цілому відзначається позитивний вплив запланованої діяльності на соціальні умови та задоволення потреб місцевого населення.

  б)     для територій з природоохоронним статусом;

  На території проектування об’єкти природно-заповідного фонду відсутні.

  в)   транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі для здоров’я населення;

  Проектні пропозиції детального плану території не матимуть транскордонних наслідків для довкілля, оскільки територія на яку розробляється детальний план території розташована на значній відстані від межі сусідніх держав.

  Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено;

  Альтернативи іншого характеру відсутні з огляду на необхідність провадження даної планованої діяльності.

  Вибір майданчика будівництва проведено з урахуванням варіантів можливого розміщення вітрової електростанції та техніко-економічних міркувань з урахуванням найбільш економного використання земель, а також соціально-економічного розвитку району.

  Також розглянуто альтернативні варіанти щодо технічного та технологічного забезпечення об’єкту будівництва та територіального розміщення об’єкту планової діяльності.

  Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки

  Під час підготовки звіту стратегічної екологічної оцінки визначити доцільність і прийнятність планової діяльності і обґрунтування економічних, технічних, організаційних, державно-правових та інших заходів щодо забезпечення безпеки навколишнього середовища, а також оцінити вплив на навколишнє середовище в період будівництва та функціонування сонячної електричної станції, дати прогноз впливу на оточуюче середовище, виходячи із особливостей планової діяльності з урахуванням природних, соціальних та техногенних умов.

  Основним критерієм під час стратегічної екологічної оцінки проекту містобудівної документації є її відповідність державним будівельним нормам, санітарним нормам і правилам України, законодавству у сфері охорони навколишнього природного середовища.

  Для розробки СЕО передбачається використовувати наступну інформацію:

  • статистичну інформацію,
  • оцінку впливу на довкілля планової діяльності та об’єктів, які можуть мати значний вплив на довкілля,
  • пропозиції щодо зміни існуючого функціонального використання території.

  Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування

  Перелік проектних рішень для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків від планової діяльності, комплекс яких включає:

  • ресурсозберігаючі заходи - збереження і раціональне використання земельних ресурсів, повторне їх використання та ін.;
  • планувальні заходи - функціональне зонування, організація санітарно - захисних зон, озеленення території та ін.;
  • охоронні заходи - моніторинг території зон впливу планової діяльності.

  Окрім того, оцінити обмеження будівництва об’єкту за умовами навколишнього природного, соціального, техногенного середовища та обсяг інженерної підготовки території, необхідний для дотримання умов безпеки навколишнього середовища.

  Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку

  • зміст та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування;
  • характеристику поточного стану довкілля, у тому числі здоров’я населення, та прогнозні зміни цього стану, якщо документ державного планування не буде затверджено (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);
  • характеристику стану довкілля, умов життєдіяльності населення та стану його здоров’я на територіях, які ймовірно зазнають впливу (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);
  • екологічні проблеми, у тому числі ризики впливу на здоров’я населення, які стосуються документа державного планування, зокрема щодо територій з природоохоронним статусом (за адміністративними даними, статистичною інформацією та результатами досліджень);
  • зобов’язання у сфері охорони довкілля, у тому числі пов’язані із запобіганням негативному впливу на здоров’я населення, встановлені на міжнародному, державному та інших рівнях, що стосуються документа державного планування, а також шляхи врахування таких зобов’язань під час підготовки документа державного планування;
  • опис наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, у тому числі вторинних, кумулятивних, синергічних, коротко-, середньо- та довгострокових, постійних і тимчасових, позитивних і негативних наслідків;
  • заходи, що передбачається вжити для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування;
  • обґрунтування вибору виправданих альтернатив, що розглядалися, опис способу, в який здійснювалася стратегічна екологічна оцінка, у тому числі будь - які ускладнення (недостатність інформації та технічних засобів під час здійснення такої оцінки);
  • заходи, передбачені для здійснення моніторингу наслідків виконання документа державного планування для довкілля, у тому числі для здоров’я

  населення;

  • опис ймовірних транскордонних наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення (за наявності);
  • резюме нетехнічного характеру інформації, розраховане на широку аудиторію.

  Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції

  Локачинська районна державна адміністрація Волинської області ( 45500, смт Локачі,
  вул. Миру, 37).

  Строки подання

  15 днів з дня оприлюднення заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки (відповідно до пп. 5, 6 ст. 10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).

  Переглядів 130
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Локачинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Локачинській райдержадміністрації.
  Адреса: 45500, смт. Локачі, вул. Миру, 37, ф. 21372., т.21439, E-mail: post@locadm.gov.ua
  © 2014 locadm.gov.ua