Версія для друку
Четвер, 17 лютого 2022 10:54

На порядку денному комісії ТЕБ та НС – питання оповіщення населення

16 лютого голова райдержадміністрації Юрій Лобач провів засідання районної комісії ТЕБ та НС, в ході якого були розглянути питання налагодження систем оповіщення населення у випадку надзвичайних ситуацій та поширення інформації серед мешканців району щодо наявності і готовності до використання захисних споруд.

Як зазначив голова РДА, у випадку реальної загрози постане необхідність координації дій між управлінськими та силовими структурами, рятувальниками і населенням. Тож потрібно завчасу напрацювати не тільки алгоритми дій, а й забезпечити технічні умови для здійснення альтернативного зв’язку, коли перестануть працювати мобільні мережі та вимкнуться канали телебачення. Насамперед, йдеться про радіозв’язок на однаковій для всіх служб частоті, а також забезпечення доставки документів нарочними, використання пересувних центрів оповіщення тощо.

Як повідомила начальниця сектору цивільного захисту районного відділу ДСНС Олена Шуба, роботу з оновлення систем масового оповіщення розпочали Володимирська і Нововолинська міські, Локачинська селищна ради, але потрібно, аби усі громади включились у цей процес. Крім того, вона охарактеризувала переваги радіозв’язку, яким користується служба надзвичайних ситуацій. Заступник начальника відділу поліції Василь Клімінчук поінформували про те, що усі їхні підрозділи працюють нині в посиленому режимі, особлива увага – захисту закладів критичної інфраструктури. Начальник Володимир-Волинського управління СБУ Сергій Майборода теж наголосив, що очолювана ним силова структура налагодила координацію дій як з органами влади, так і з надважливими об’єктами, до яких відносяться водоканали, енергетичні системи. Заступник голови районної ради Андрій Оніщук довів до відома присутніх, що сільські та селищні ради також працюють над застосуванням у територіальних громадах радіозв’язку. А начальник штабу тероборони Андрій Сілецький порадив не нехтувати можливостями телекомункацій, а також для подачі загального сигналу «Увага!» залучити релігійні споруди, які мають дзвінниці.

Стосовно ж захисних споруд цивільного захисту, то їх у районі налічується 85, але повністю готові до використання лише чверть з них.

Тож після обговорень були напрацьовані доручення керівникам тергромад та відповідальним службам, які стосувались покращення стану укриттів і сховищ, визначення їхньої місткості та доведення до найширших кіл населення адреси цих будівель. Крім того, наголошено на необхідності закладення коштів на оновлення чи встановлення засобів радіозв’язку і оповіщення. Потому учасники засідання вирішили провести подальшу свою роботу перевести у практичну площину, аби в найближчі терміни відпрацювати моменти зборів штабу НС, зв’язку з віддаленими територіями¸ поєднання систем оповіщення різних структур.

Переглядів 3927

Галерея зображень