Відділення Фонду соціального страхування України продовжують працювати там, де безпечно і можливо
Відділення управлінь виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України продовжують роботу та мають можливість здійснювати прийом. Інформація про їхню роботу постійно оновлюється: https://docs.google.com/document/d/1WOc3xhgnrqRwYaoLd3AT1m1jKsY-rLrFSGaHv9z4Gn4/edit. Зверніть увагу: вказані контакти є актуальними, однак можуть бути недоступні під час повітряної тривоги тощо, перед візитом необхідно уточнити можливість прийому за вказаними контактними номерами.
Евакуйовані працівники можуть отримати лікарняні та декретні допомоги напряму від ФССУ
Працівники, чиї роботодавці не змогли опрацювати їхній лікарняний та подати за ним заяву-розрахунок у зв’язку із бойовими діями за місцем їх розташування, можуть самостійно звернутись до Фонду соціального страхування України для отримання лікарняних і декретних допомог. Куди звернутись працівнику? Для цього застраховані особи мають звернутись до будь-якого зручного відділення Фонду – за місцем тимчасового перебування внаслідок евакуації, за місцем реєстрації тощо.
«СпівДія»: в Україні об’єднали волонтерські та державні ініціативи для допомоги людям, які постраждали від російського вторгнення
В Україні запустили офіційну платформу для об’єднання волонтерських та державних ініціатив з гуманітарної допомоги в час війни цивільному населенню – «СпівДія» https://spivdiia.org.ua/. Вона створена для тих, хто має ресурси і хоче допомогти, та для тих, хто має потребу в гуманітарних чи медичних ресурсах. На базі платформи відбувається взаємодія фізичних осіб, волонтерських організацій та фондів.
Особливості перетину кордону у період воєнного стану: додаткові роз’яснення 6-го прикордонного загону
У відповідності до вимог Закону України «Про Державну прикордонну службу України», «Про прикордонний контроль» лише посадові особи Державної прикордонної служби України, які здійснюють прикордонний контроль у пунктах пропуску через державний кордон України, наділені повноваженнями щодо перевірки у осіб, що перетинають кордон України, документів на право перетину державного кордону України.
Dopomagai.org - сервіс пошуку безкоштовного житла для тимчасових переселенців
Якщо ви маєте кімнату/будиночок, який ви можете безкоштовно надати внутрішньо переміщеним особам, які тікають від авіаударів та боїв, розмістіть інформацію про це житло на сайті “Допомагай” https://shelter.dopomagai.org. На сервісі є гаряча лінія 0(800)332238, де вже працює більш ніж 70 волонтерів-операторів, які приймають сотні дзвінків щоденно та допомагають людям, в яких немає смартфону, розмістити оголошення чи знайти прихисток.
Гроші, житло, робота – в Україні запрацювала програма для підтримки переселенців
Для підтримки внутрішньо переміщених осіб на території України передбачено ряд механізмів. Щомісячна допомога від держави в розмірі 2000 гривень на місяць для дорослого і 3000 гривень на місяць для дітей та осіб з інвалідністю. Ця виплата нараховується щомісяця протягом воєнного стану + 1 місяць після його закінчення або скасування. Заявку можна подати особисто до органів соціального захисту населення, уповноваженої особи громади чи ЦНАПу або ж за допомогою Порталу чи додатку Дія https://diia.gov.ua/