21 червня 2024 ОФІЦІЙНИЙ ВЕБ-САЙТ
Відомості про район
Діяльність райдержадміністрації
Прес-центр
Район сьогодні
 • Розпорядчі документи
 • Регуляторна політика
  Публічна інформація
  Інформація з установ району
  Оголошення
  Програми та стратегії району
  Виконання програм та стратегій
 • Децентралізація влади
 • Самоорганізація населення
 • Вивчення громадської думки
 • Очищення влади
 • Електронне звернення
 • Вакансії державної служби
 • Інвестиційний довідник
 • Запобігання проявам корупції
 • Внутрішній аудит
 • АРХІВ НОВИН

  « Червень 2024 »
  Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
            1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  Головна>Новини>210 років з дня народження Тараса Шевченка
  Субота, 09 березня 2024 08:22

  210 років з дня народження Тараса Шевченка

  В житті кожної нації є знакові постаті, які закладають підвалини її формування, визначають шлях розвитку, стаючи тим еталоном, по якому визначають правильність руху на шляху історичного руху.

  Це й політики, військові, економісти чи державні діячі, рідше – науковці, мислителі чи письменники. Останні стають «духовними батьками нації» тоді, коли суспільство не знаходить у своїх політичних лідерах тих морально-етичних та культурно-духовних якостей, які дозволять їм бути постійним прикладом для ідейного наслідування.

  Для народу, що був поневолений і роздертий на шматки сусідніми  імперіями, який робив відчайдушні кроки, щоб зберегти свою ідентичність та завершити формування у повноцінну націю, таким «маяком у мороці» став Тарас Шевченко, наш Кобзар.

  Ми не оцінюємо його як письменника – поет та прозаїк Шевченко відомий більшості українців, не розглядаємо його багатогранну художню спадщину чи діяльність на громадсько-політичній ниві. В ту пору, першу половину ХІХ століття, він був не єдиним діячем на цих напрямках. І в літературі, і живописі, в науково-освітньому середовищі та й у Кирило-Мефодіївському товаристві поряд ми бачимо цілу плеяду талановитих молодих українців, які дадуть поштовх відродженню українства на всіх напрямках суспільного життя.

  Але Тарас Шевченко виділяється з понад усіх, як стрімка велична скеля серед гірського ланцюга, височіє своїм духовним впливом над історичним полем українського народу.

  Він – виразник саме його думок, сподівань і прагнень, той, хто у своїх творах підсумував та осмислив історичний досвід українців та, по суті, дав йому аналіз у формі поетичній, зрозумілій більшості людей краще, ніж твори високочолих істориків чи філософів.

  Саме через творчість Кобзаря у нашого народу почала зароджуватись національна самосвідомість, яка поєднала україномовне населення по обидва береги Дніпра у єдину монолітну українську націю.

  Тарас Шевченко став одним із фундаторів творення нашої країни, тим діячем, духовний спадок якого на щодень справляє свій вплив на кожного з нас, і буде це продовжуватись до тих пір, поки ми усвідомлюватимемо себе українцями, нацією зі спільною культурою, мовою, історією та територією, нашою рідною Україною, яку захищають від ворогів воїни-захисники нашого майбуття, нащадки козаків та гайдамаків, що немов би зійшли із Кобзаревих сторінок у сьогодення.

  Вклонімося Тарасу Григоровичу Шевченку, хоча б подумки. Віддаймо йому шану у цей день – 210-ту річницю від його дня народження. Пам'ятаймо про нього не лише у святкові дні чи дні скорботи, бо не відомо, яким би був шлях нашої нації до власної свободи без духовного впливу цієї могутньої особистості.  

  Переглядів 975
  Розробка: Відділ інформаційних технологій
  апарату Волинської облдержадміністрації
  Інформаційне наповнення:
  Володимир-Волинська районна державна адміністрація
  Усі права на матеріали, розміщені на цьому сайті, належать Володимир-Волинській райдержадміністрації.
  Адреса: 44700, м.Володимир-Волинський, вул. Небесної Сотні, 3, т.24467, E-mail: post@vvadm.gov.ua
  © 2014 vvadm.gov.ua